Uudised

Lasteraamatupäev 31. märtsil

Tartumaa XVI lasteraamatupäev „Maailma loomisest otsani” toimub 31. märtsil Melliste algkooli-lasteaia saalis.

Laste- ja noortekultuuri aastal toimuva lasteraamatupäevaga tähistavad Tartumaa raamatukogud rahvusvahelist lasteraamatupäeva ja lastekirjanik Henno Käo 75. sünniaastapäeva. Ürituse eesmärgiks on lastekirjanduse tutvustamise, laste lugemishuvi tõstmine ja loomingulise eneseväljenduse arendamine.

Lasteraamatupäeva loomevõistlusel osales 348 1.-6. klassi õpilast 13 Tartumaa koolist. Henno Käo loomingu põhjal joonistati 254 pilti, tehti 10 meisterdamistööd, kirjutati 29 kodupaiga muistendit, lisaks 53 fantaasialugu teemadel “Kui ma oleksin võlur”, “Kui ma oleksin äratuskell” ja “Kui ma oleksin ukselink”.Lasteraamatupäevale  Mellistesse kutsutakse loominguliste konkursside parimad, lisaks 21 mälumängust osavõtjat 7 koolist ja Henno Käo luuletuste ettelugemiskonkursist osavõtjad.

Lasteraamatupäevale on kutsutud esinema Lauri Nebel, et meenutada Henno Käo loometeed. Kuulata saab parimaid fantaasiajutte ja muistendeid, osaleda mälumängus ja luuletuste ettelugemises, vaadata parimaid joonistusi ja meisterdamistöid. Ürituse võõrustaja Melliste Algkool-Lasteaed on valmistanud ette oma kooli õpilaste esinemise.

Üritust toetab Eesti kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp ja Mäksa vallavalitsus.

Info:

Melliste raamatukogu 741 1594 või Aasa Sulg 5645 6596
Kõrveküla raamatukogu 733 7772 või Hele Ellermaa 5690 7677