Uudised

Tartumaa 2019. aasta kaunimad kodud on selgunud

  1. aasta emadepäeval kuulutas Vabariigi President Lennart Meri välja kodukaunistamise aasta, millega taastati 1935. aastal algatatud üle-eestiline kodukaunistamise alane liikumine. Liikumise üldiseks eesmärgiks on ühise korrastatud, otstarbekalt planeeritud ja kauni elukeskkonna loomine.

Eesti kodukaunistamise liikumise patroon on Eesti Vabariigi president.

Möödunud nädalal valis konkursi „Eesti kaunis kodu“ Tartumaa komisjon kohalike omavalitsuste poolt esitatud nominentide hulgast Tartumaa kolm parimat. Konkursil hinnatakse hoonete ümbruse haljastust, sobivust keskkonda, omanäolisust ja heakorda.

Perekond Hermlini kodu Sulu külas võlus avaruse ja imeliste vaadetega kaugusesse, kodu on loodud suurepärases kooskõlas ümbritseva loodusega. Omavahel väga hästi sobivaid uusi ja vanu hooneid ümbritsevad kolm uhket tiiki ja põlispuud.

Kairi Savva ja Urmas Kaddarpiku kodus Ülenurmes on väikesele krundile targalt ja oskuslikult mahutatud nii tarbeaed, kiviktaimla kui istumisnurk grilli ja suveköögiga. Liigirikas aed pakub värviküllust ja õiteilu varakevadest hilissügiseni.

Aide Raalile  ja Andi Juuristele kuuluv Võrtsjärve lähistel paiknev Külalistemaja Vehendi Motell on neile ühtlasi koduks. Hoolitsetud keskus pakub erinevaid tegutsemisvõimalusi, avaral hoovialal on ka mitu õdusat istumiskohta. Kogu kinnistu haljastus on hooldatud ja liigirikas.

Kiidusõnu väärivad kõik konkursile esitatud nominendid, kes on esitatud riigihalduse ministri tänukirja saamiseks. Maakondliku konkursi parimaid tunnustab Tartumaa Omavalitsuste Liit 23. juunil Tartu linnas toimuval Maakaitsepäeval ja traditsiooniliselt pälvivad konkursi võitjad Eesti Vabariigi presidendi tunnustuse.

Suur tänu kõikidele konkursil osalenutele!