Arengukavad

Tartumaa arengustrateegia aastani 2020

Tartumaa arengustrateegia on maakonna linnade, valdade ja tähtsamate asutuste kokkulepe: kuidas koondada jõupingutusi, et anda arengule kiirendust. Tartumaa elukvaliteet, karjäärivõimalused ja palgad peavad sammu pidamaTallinna regiooniga ning jõudma järele Põhjamaadele.

Tartumaa arengueesmärk on inimeste hea elu –- eneseteostus töös, pereelus, õppimises, loomingus. Seda toetavad meeldiv elukeskkond ja avalikud teenused. Need aga nõuavad raha. Et teenida rohkem, tuleb toimetada targemini. See tähendab arukamat, teadmismahukamat majandust ja elukorraldust.

Õnneks on Tartumaal väärtuslik strateegiline ressurss -– õppe- ja teadusasutused ning haritud inimesed. Nende ideedest, leiutistest ja oskustest sünnivad nutikad tooted ja teenused, mida hea hinna eest eksportida. Nii kasvab rikkus ja tõuseb Tartumaa inimeste heaolu. Tartumaa arengustrateegia tuum on teenuste ekspordivõime ning teadmismahukama tootmise arendamine.

Kui oled ametnik, poliitik või vabakonna aktivist, kes plaanib aastatel 2014-2020 mõnda arendusprojekti, siis tasuks mõelda, kuidas sinu plaan sobitub maakonna arengustrateegiaga, et sünniks sünergia.

 

Kohalike omavalitsuste arengukavad (09.10.2013)

Alatskivi vald
Elva linn
Haaslava vald
Kallaste linn
Kambja vald
Konguta vald
Laeva vald
Luunja vald
Meeksi vald
Mäksa vald
Nõo vald
Peipsiääre vald
Piirissaare vald
Puhja vald
Rannu vald
Rõngu vald
Tartu linn
Tartu vald
Tähtvere vald
Vara vald
Võnnu vald
Ülenurme vald