Uudised

Tartumaa meenekonkursi võidutöö autor on Aili Palm

Lõppes Tartumaa meenekonkurss, mille korraldas Tartu Maavalitsus eesmärgiga rikastada Tartumaad esindavate meenete valikut ning ergutada kunsti- ja käsitöömeistrite tootearendust.

Võistlusele laekus 12 autorilt kokku 20 tööd, mida hindas maavanema moodustatud žürii. Hindajateks olid nii mehed kui naised, esindatud olid turismi, rahvakultuuri ja majandusarenduse spetsialistid. Hindamiskriteeriumid olid seotus Tartumaaga, välimus, omapära, praktilisus ja hind.

Kui hindetabelites punktid kokku löödi, selgus, et esikoha pälvis Aili Palmi võistlustöö „Heade ideede koda“ – kasevineerist karbis „kupuga kausid“ ehk kupuliuad, mille eeskuju on pärit Eesti Rahva Muuseumi kogudest Kodavere kihelkonna vanavara hulgast. Žürii märkis ära võistlustöö ja pakendi läbimõeldud ja lõpuniviidud viimistlust.

Teise koha sai keraamik Lea Rahusoo kruusikomplekt „Neli ühes“ – neli omapärase kujuga keraamilist kruusi motiividega Alatskivilt, Kambjast, Võnnust ja Tartust. Hindajad tunnustasid kunstniku isikupärast käekirja ning asjaolu, et kruuse saab kasutada nii üksikult kui komplektina.

Kolmandale kohale platseerus võrdse tulemusega kaks konkursitööd: Inga Manderi klaasehete komplekt „Tartumaa triibud“ ning Helina Tilga maalitud lusikahoidja märgusõnaga „Lusikas“. Mõlema võistlustöö puhul peeti esile tõstmise vääriliseks muuhulgas soodsat hinda ning väikesi mõõte, mis teeb meene atraktiivseks ka piiratud kohvriruumi ja eelarvega turistile.

Žürii eriauhinna lapsesõbralikkuse eest pälvis OÜ Vippa valmistatud arendav punumismäng „Jõgede ema“.

„Olen tulemustega rahul,“ nentis Tartu maavanem Reno Laidre: „Võidutööd olid hästi läbi mõeldud ja atraktiivsed. Mõnegi töö puhul sooviks kindlasti, et autor oma head ideed edasi arendaks. Mõelda võiks eriti pakendile ning tootele lisatavale „legendile“ – välisturistile ei ole ju meie rahvakultuur ja sümbolid tuttavad.“

Sihtasutuse Tartumaa Turism juhataja Valdek Rohtma oli mitme töö puhul huvitatud autori kontaktidest, et arutada loomingu müükivõtmist turismiinfokeskuses.

Vastavalt konkursi tingimustele soetab Tartu maavalitsus auhinnafondi eest parimaid meeneid, et jagada neid Tartumaa tutvustamiseks oma kaugetele külalistele ja koostööpartneritele. Konkursi korraldamist rahastas maakondliku arendustegevuse programm.

Sisesta oma kommentaar