Uudised

Tartumaa — sada protsenti!

Kõik Tartu linna ja maakonna rahvatantsurühmad läbisid edukalt teise eelproovi sõela ning sõidavad suvel Tallinna noorte laulu- ja tantsupeole “Mina jään”.

Tartu linnast sõidavad peole 12 võimlemisrühma ja 44 rahvatantsurühma, ülejäänud maakonnast 3 võimlemisrühma ja 7 rahvatantsurühma (Tähtvere, Nõo, Alatskivi ja Konguta vald ning Elva linn).

Märkimisväärne on noorte segarühmade (C segarühmad) suur arv Tartu linnas — 18 rühma on kogu Eestis suurim arv ühe omavalitsuse kohta. Kongutas on aga Kaie Tali pannud tantsima pea terve kooli.

Tartumaa laulupeokuraatori Astrid Halliku sõnul on maakonna kõrge taseme juures suur roll taaselustatud maakondlike tantsupidude traditsioonil. Maakondlike tantsupidude ülesehitus ei erine vabariiklike pidude omast: õppeseminarid, ettetantsimised, ühised treeniglaagrid. Nii on juhendajad saanud enesetäiendust ja rahvatantsijad väljundit. Ka tänavu toimub augustis Alatskivil täiskasvanute rahvatantsurühmade suvekool, et valmistuda juba 2019. aasta üldtantsupeoks. Kõike seda veab eest Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit.

Astrid Hallik, 5649 1696, astrid.hallik@rahvakultuur.ee