Uudised

Ülenurmele kogunevad olümpia-aatega noored

19.-26. augustil toimub Ülenurme Gümnaasiumis 11. rahvusvaheline Pierre de Coubertini noortefoorum, mille moto on “Kalokagathia – the harmony of body and mind!”

1997. aastal loodud Pierre de Coubertini koolide võrgustikku kuulub 30 erinevat riiki viielt erinevalt kontinendilt; Ülenurme Gümnaasium on liige 2003. aastast. Iga kahe aasta tagant kohtuvad koolide 16-18-aastastest õpilastest koosnevad võistkonnad ühe liikmeskooli poolt korraldatud noortefoorumil. Foorumil arutletakse kaasaegsete olümpiamängude algataja, prantsuse pedagoogi ja ajaloolase Pierre de Coubertini ideede üle rahvusvahelisest sõprusest, austusest ja oma saavutuste ületamisest. Noored panevad ennast proovile teadmistega olümpiamängude olemusest ja olümpiaharidusest ning samuti võisteldakse omavahel erinevatel spordialadel. Nädalapikkust programmi ja erinevate kultuuride tundmaõppimist ilmestavad ka kaunite kunstide töötoad.

11. rahvusvahelise Pierre de Coubertini noortefoorumile Eestis on oodata 24 delegatsiooni 150 osavõtjaga, samuti on kohal ROKi esindajat Elizabeth Slyuter-Mathew ja Pierre de Coubertini komitee president Norbert Müller.

Selleks, et saada Coubertini medali omanikeks, peavad kõik võistlejad osalema viie järgneva valdkonna tegevustes:
1) vabatahtlik töö, mis tuleb eelnevalt sooritada;
2) teadmiste test olümpiaharidusest;
3) sportlikud võistlused, milleks on krossijooks, ujumine, kaugushüpe, 100 m jooks ja pallivise;
4) kaunite kunstide töötoad; osalejad saavad noortefoorumil valida 9 töötoa vahel: bänneri valmistamine; varjuteater; laulud ja rütm; laulud, rütm ja kehakeel; showtants; moderntants; Eesti tants; rühmvõimlemine; käsitöö;
5) arutelud olümpiaväärtustest.

Mini-Expol astuvad rahvariietes delegatsioonid üles tantsu ja lauluga, et tutvustada oma maa kultuuri.

24. augustil kell 19.00 toimub Tartu kesklinnas paraad, mis kulmineerub Raekoja platsil.

11. rahvusvahelise Pierre de Coubertini noortefoorumi patroon on Eesti Olümpiakomitee asepresident ja kahekordne olümpia pronksmedali võitja Jüri Tamm. Noortefoorumile elavad kaasa ka Ülenurme Gümnaasiumi vilistlastest maailmameistrid Oliver Venno (võrkpall) ja Rasmus Haugasmägi (veemotosport).

Lisateave: www.yle.edu.ee, https://www.facebook.com/CIPSyouthforumEST