Tartumaa Omavalitsuste Liit oli esimene sellelaadne omavalitsuste ühendus Eestis. Olles kõigi teiste omavalitusliitude eesmineja, oli Tartumaa omavalitsuste ühinemine ühe katuse alla nagu vaiksesse vette visatud kivi, mis tekitas laineid ja pani liikuma kogu puutumatu vee.
Esimese laine järel tekkisid järgmised ja järgmised ringid, mis veepinnal kokku puutudes hakkasid looma ühiseid mustreid ja üksteist täiendama. Kogu selle liikumise kaudu on täna, 30 aastat hiljem võimalik öelda, et igal pealtnäha väikesel algatusel saab olla suur mõju.
Ühe kiviviskega lõi TOL üle-eestilise kunstiteose.

10. septembril 2021 toimus Eesti Rahva Muuseumis konverents "30 aastat Tartumaa Omavalitsuste Liitu".
Ettekannetega esinesid Jaan Õunapuu, Sulev Lääne, Jaak Aab, Rain Sangernebo, Sven Tobreluts ja Marika Saar. Konverentsi salvestust saab vaadata SIIT. Fotomeenutus sündmusest: konverents, vastuvõtt, etendus.
Paneeldiskussioonis mõtestati maakondlike omavalitsuste liitude rolli regionaalarengus. Paneeldiskussiooni salvestust saab vaadata SIIT.

Fotode kasutamise tingimused:
1) foto kasutamisel tuleb alati ära märkida foto autor Timo Arbeiter.
2) juhul kui soovite kasutada fotot mitteisiklikul eesmärgil, siis palun kooskõlastada soov Tartumaa Omavalitsuste Liiduga e-posti teel tol@tartumaa.ee