Tartumaa aasta õpetaja

Aasta õpetaja valimise eesmärgiks on tõsta esile ja tunnustada Tartu maakonna haridusasutuste õpetajaid ja juhte, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud noorte kujunemisele mitmekülgselt arenenud isikuteks, positiivselt mõjutanud haridusasutuse, piirkonna või riigi elu.

Igal aastal märtsis-aprillis saavad  nii üksikisikud kui ka organisatsioonid esitada oma kandidaate üleriigilise konkursi "Eestimaa õpib ja tänab" erinevatele auhindadele, et tunnustada õpetajaid ja haridusjuhte.

Tartumaa aasta õpetaja nominendid  valib välja üleriigilisele konkursile "Eestimaa õpib ja tänab" esitatud Tartu maakonna kandidaatide seast Tartumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse moodustatud komisjon.

Tartumaa aasta õpetaja aumärk

Alates 2020. aastast saavad kõik Tartumaa aasta õpetajad hõbedase aumärgi, millel on kujutatud vilju täis õunapuu, millel üks õun on  esile toodud kuldsena. Õun on tuntud kui hariduse ja teadmiste võimas sümbol. Meie õpetajate pikaaegses karjääris on alati nimetada neid kuldseid õunu, tänu kellel meie väike Eesti on tuntud, hoitud ja hoolitsetud.
Õpetaja on meie pisikese maa suurim väärtus.
Ta on nagu aednik,
kes istutab õunapuu ja hoolitseb selle eest nii kaua, kuni saame maitsta selle kuldseid vilju.
Kas me siis mäletame,
kust see kõik alguse sai ja
kuidas õunapuu just selliseks sirgus?
Aitäh, õpetaja!