Teenetemärk Tartumaa Kuldne Tammeoks

Tartu maakonna kõrgeima teenetemärgiga Tartumaa Kuldne Tammeoks tunnustatakse Tartumaa kodanikke, kes on kaua aega oma tegevusega võimestanud ja rikastanud Tartumaa arengut, andnud suure panuse siinsele majandusele, kultuurile, elukeskkonnale ja inimeste heaolule. Aumärgid antakse igal aastal üle vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul kontsertaktusel.

Teenetemärgi kavalerid

2024 
Teenetemärgi pälvisid (fotol vasaakult) loomaarst ja ettevõtja Aare Kalson, spordipedagoog ja -teadlane, Tartu Ülikooli liikumislabori juhataja Merike Kull ja orkestrant, SA Eesti Kontsert Vanemuise kontserdimaja kauaaegne juht Kulvo Tamra.
Foto: Joonas Sisask


2023

Teenetemärgi pälvisid Tartumaa kauaaegsemaid rahvatantsujuhte Made-Heljo Ruul, Järvselja raamatukogu juhataja Ene Runtel ja Päästeameti Lõuna päästekeskuse juht Margo Klaos. 
Üle anti teenetemärk 2022. aasta Kuldse Tammeoksa kavalerile Mart Ustavile.


2022

Teenetemärgi pälvisid Rõngu raamatukogu pikaajaline direktor Laine Meos (fotol), biomeditsiinitehnoloog ja akadeemik Mart Ustav ja pikaaegne Tartumaa omavalitsuse juht ja Nõo Vallavolikogu liige Rain Sangernebo (fotol).
Foto: Rein Toom


2021
Teenetemärgi pälvisid (fotol vasakult) dirigent Kalev Lindal, terviseameti Lõuna regiooni juhataja Tiia Luht ja veemotospordi edendaja Üllar Põvvat.
Foto: Sille Annuk, Tartu Postimees


2020
Teenetemärgi pälvisid (fotol vasakult): Olev Saveli, Kaja Udso, Andres Metspalu


2019
Teenetemärgi pälvisid (fotol vasakult): Jaan Einasto, Sirje Eomõis, Jaanus Peri


2018

Tiina Kallavus Ɨ
Mati Meos
Andi Kasak

2017
Eha Jakobson
Ago Kõrgvee
Lembit Lump
Ene Pill

2016
Hando Ivask
Joel Luhamets
Elle Ott

2015
Indrek Kelk
Liidia Konsa
Andrei Sõritsa

2014
Külli Must
Ursel Oja
Jaan Sõrra

2013
Krista Aru
Jüri Kalmus Ɨ
Enn Liba

2012
Ana Kontor
Avo Samarüütel
Tiit Veeber Ɨ

2011
Helve Raik Ɨ
Leelo Suidt
Toomas Kruustük Ɨ

2010
Indrek Koemets
Robert Närska
Aime Vilu

2009
Endla Peets 
Ivar Tedrema
Heiki Unt

2008
Ilmar Särg
Fjodor Plešankov
Helgi Klein

2007
Aivar Soop
Pertti Juhani Pyhtilä
Tatjana Sosnovskaja

2006
Hilja Neumann Ɨ
Alo Ritsing
Kalju Roosve Ɨ

2005
Helju Mikkel  Ɨ
Aavo Mölder
Aivar Mäe