Südamekuu keskmes on sel aastal noorte meeste tervis

Uudis Ennetus
8. aprill
Sel aastal toimub südamekuu Tervisekassa ja SA Liikumisharrastuse Kompetentsikeskuse eestvedamisel ning fookuses on eelkõige nooremate meeste südametervis.


Südame-veresoonkonna haigused on jätkuvalt meeste ja naiste hulgas peamiseks surmapõhjuseks Eestis, kuid mehed haigestuvad keskmiselt kümmekond aastat varem kui naised. Samuti näitab statistika, et südame-veresoonkonna haigustesse haigestuvad aina nooremas eas mehed.

Tervisekassa raviarveid ja retsepte analüüsides selgus, et juba igal neljandal alla 40-aastasel mehel on esinenud kardiovaskulaarseid ehk südame ja veresoonkonnaga seonduvaid kaebusi. Kogu rahvastikust on ravisaajate hulgas mehi vähem, kuid ravikulu meeste ja naiste vahel jaotub võrdselt. 2023. aastal tasus Tervisekassa kardiovaskulaarhaiguste ravi eest 248 miljonit eurot.

Samuti on 60 protsenti kõigist 16–64-aastastest Eesti meestest ülekaalulised või rasvunud. Tööealise Eesti mehe peamiseks mureks on just liigsest kehakaalust põhjustatud terviseprobleemid, näiteks kõrge vererõhk ja kolesterool, samuti veresuhkru tase, mis on südame-veresoonkonna haiguste peamised riskitegurid. Käitumuslikel riskiteguritel on väga suur roll meie tervisele ja rohkem kui pooled südame-veresoonkonna haigustest on ennetatavad eluviisi muutmisega.

Üleskutse

Kuna meeste tervis on meile südameasjaks, korraldame koostöös ETV telesaatega „Mehed, hakkame elama!“ pühapäeval, 14. aprillil kell 11.00 algusega Pikakari rannast (Paljassaare poolsaar) ühe mehise matka. Meestele mõeldud tervisematka eestvedajaks on saatejuht Kaidor Kahar. Rohkem infot matka kohta leiab Mehed, hakkame elama! Facebooki lehelt. Matkale on oodatud mehed kõigist Eestimaa otstest, matk toimub iga ilmaga ja on tasuta.

Tervisekassa, SA Liikumisharrastuse Kompetentsikeskus ja „Mehed, hakkame elama!“ saatejuht Kaidor Kahar teevad ka maakondadele üleskutse korraldada pühapäeval, 14. aprillil oma kogukonnas eelkõige meestele suunatud liikumisüritusi. Kui samale päevale ei õnnestu üritust organiseerida, pole hullu, sest terve aprill on südamekuu. Liikumissündmuse asemel võib korraldada ka meeste tervisele suunatud teemaõhtu vms.

Jaga meiega oma kogukonnas südamekuul toimuvate ürituste infot, et saaksime seda omakorda levitada. Hoidke kindlasti silma peal Tervisekassa ja Liikumisaasta sotsiaalmeedia kontodel ning liigun.ee lehel. Palume ka teil oma kanalites meie postitusi edasi jagada.

Lisainfo ja küsimused

AVE JÜRIÖÖ
Spetsialist
Tervisekommunikatsiooni osakond
6 208 464
ave.jurioo@tervisekassa.ee