Konkurss „Eesti kaunis kodu”

10. august 2020
Möödunud nädalal valis konkursi „Eesti kaunis kodu“ Tartumaa komisjon kohalike omavalitsuste poolt esitatud nominentide hulgast Tartumaa kolm parimat. Konkursil hinnatakse terviklikku ruumimõju – hoonete ümbruse haljastust, sobivust keskkonda, omanäolisust ja heakorda.

Aime Lindpere ja Ilme Ree suvekodu Virtsu külas Peipsiääre vallas on eheda ja stiilipuhtana hoitud väärikas põlistalu. Hooldatud õuealal hakkab silma pererahva loodusearmastus, säilitatud on suured põlispuud ja samblakividega metsaalune.
https://photos.app.goo.gl/U7yVyUUaepRVXodDA

Ülle ja Hallar Luige väikesesse koduaeda Pilka külas Luunja vallas mahub üllatavalt palju: värviküllased lillepeenrad, tarbeaed, kaks väikest vesiroosidega tiiki, terrass, suveköök ning laste mänguplats. Kõik see moodustab suurepärase terviku, mida võiks imetlema jäädagi.
https://photos.app.goo.gl/2cNLFKCAxTohiCPM7

Katrin Aasmäe ja Andres Ottenderi koduaias Kurepalu külas Kastre vallas on iga detail hästi läbi mõeldud ning rajatud kogu pere ühise tööga. Silma rõõmustavad nii kaunis ja korras iluaed kui sama kena tarbeaed. Krundiga külgnevale jõele avanevad kaunid vaated avaralt terrassilt.
https://photos.app.goo.gl/qZWihfSvLBCnyZ29A

Konkursi „Eesti kaunis kodu“ raames toimuvale üleriigilisele erikonkursile „Parim tööstusmaastik“ valiti Tartumaad esindama Kambja vallas Tõrvandis asuv Addinol Lube Oil OÜ, mis paistab ümbruskonnas silma oma heakorrastatusega.
https://photos.app.goo.gl/MqJxL3giTvMyEh1o8

Kiidusõnu väärivad kõik konkursile esitatud nominendid, samuti ka need 13 kodu ja ühiskondlikku hoonet, mis on lipukultuuri arendamise raames esitatud riigihalduse ministri tänukirja saamiseks. Tunnustused annab Tartumaa Omavalitsuste Liit üle 22. augustil Elva Elamusfestivalil. Konkursi võitjad pälvivad Eesti Vabariigi presidendi tunnustuse.
Fotod tegi Jane Võsso (Fotolugu OÜ).