Konkurss #tartumaine kingitus võitjad on selgunud

1. juuli 2020
Tartumaa Omavalitsuste Liidu korraldatud konkursile #tartumaine kingitus esitati kokku 100 erinevat toodet ja teenust. Eksklusiivsest võimalusest said innustust 43 erinevat asutust või eraisikut. 

Hindamiskomisjon, kuhu kuulusid Tartu Ärinõuandla, Tartu Linnavalitsuse, Tartumaa Arendusseltsi, Tartu Loomemajanduskeskuse ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu büroo töötajad, kogunes kolmel korral. Hindamisel võeti aluseks kingituse seotust Tartumaaga, uudsust, praktilisust, nutikat lähenemisviisi, keskkonnasõbralikkust, materjalide taaskasutust ning loodussäästlikku lähenemisviisi.

Konkursile esitatud 100 kingitusest valiti II vooru 62, nende vahel läks jagamisele 900 euro suurune auhinnafond. Peale kinkide vaatlemist, maitsmist ja proovimist selgusid kolm auhinnaraha saajat:
I koha võitis Liivi Muuseum kingituse ideelahenduse “Luulemagnetid” eest,
II koha sai OÜ Art of Anni Ansmann kingitusega “Nahast kaarditasku” ja
III kohaga tunnustati RootBioME OÜ kingitust “Maapirnikrõpsud”.
Eripreemia pälvis Järiste Veinitalu punane vein “Regent 2018”.

I koha preemia, 400 EUR-i, sai kingituse ideelahendus “Luulemagnetid”, mille esitas konkursile Liivi Muuseum. Komisjon leidis, et Juhan Liivi luuletustel põhinevad luulemagnetid on nutikas, Tartumaale väga iseloomulik ja avastamisrõõmu pakkuv kingitus. See on uus viis, kuidas Juhan Liivi luulet tutvustada üle Eestimaa ja ka kaugemal, kuid mitte ainult. “Luulemagnetid” toovad luuletused igapäevaellu, kus näiteks külmkapil vmt pinnal saab nendest ikka ja jälle uusi luuletusi luua. Kirjanduslikus võtmes kingitus üllatas oma liiviliku lihtsusega ning see on sobiv igas vanuses kingisaajale. Kirjandus- ja kultuurihuvilised on oodatud ka nautima elamuslikku heliväljapanekut Juhan Liivi luuletustest tema kodukohas Oja talus „Õueluule elamus Liivi muuseumis“ https://muusa.ee/

II koha preemia, 300 EUR-i, tunnustatakse aksessuaaridisainer Anni Ansmanni kingitusega “Nahast kaarditasku”. Oma ettevõtte OÜ Art of Anni Ansmann alt esitas kunstnik mitmeid firmameeneid, mida saab osta tema nahastuudiost, mis asub Aparaaditehases, Tartus. Kõrgema Kunstikooli Pallase diplomeeritud Tartumaa nahakunstnik kasutab firmameenete loomisel stuudiost üle jäävaid naturaalseid nahajääke. Igapäevaelu pisiprobleemidele funktsionaalseid ja esteetilisi lahendusi pakkuvad disaintooted on ühed vähestest, mis on sobilikud kinkida ka meestele. Vaata lähemalt https://anniansmann.com/ 

III koha preemia, 200 EUR-i, kuulub ettevõttele RootBioMe OÜ kingitusega “Maapirnikrõpsud”. Lihtsas pakendis tervislikud suupisted kannavad kaubamärki “Tartu Ülikoolist võrsunud teadusmahukas firma” – RootBioMe on taime- ja juure mikrobioloogiaga seotud teaduslikele uuringutele ning mikrobioloogia- ja geneetikaalastele tuginedes loonud ainulaadse viisi mikrobioomi mitmekesisuse suurendamiseks ja tervisliku eluviisi toetamiseks. RootBioMe tooted on valminud Tartu Ülikooli teadlaste ja Lõuna-Eesti mahetootjate koostööna. Loe rohkem https://et.rootbiome.com/ 

Eripreemia pälvis Järiste Veinitalu punane vein “Regent 2018”. Veinitalu on väheseid Eestis, kus valmistatakse veini kohapeal kasvanud viinamarjadest. “Regent 2018” on valmistatud viiest erinevast viinamarjasordist, millest suurema osa moodustab Saksamaal aretatud sort Regent. Veini valmistamisel on kasutatud ainult kõige küpsemaid ja tervemaid viinamarju, mis on korjatud Järiste Veinitalu istandusest.

Konkursi tulemusena luuakse II vooru jõudnud kingitustest tartumaiste toodete, teenuste ja elamuste andmebaas, et nende pakkujatel oleks rohkem kõlapinda, ruumi ja võimalust särada. Konkursi tulemusena koostatud andmebaasi koduks saab tulevikus Tartumaa Omavalitsuste Liidu kodulehel #tartumaine veebileht, mis valmib selle aasta sügiseks.
See on suur ajavõit nendele, kes otsivad kingitusi, millega olulisi inimesi meeles pidada – kogu info kenasti ühes kohas ja vaid mõne hiirekliki kaugusel.
#tartumaine kingitus läheb järgmisel aastal edasi, sest soovime üles leida mitmeid põnevaid tegijaid, kes loovad ja kujundavad Tartumaad.

Väärtustame seda, mis on Tartumaal tehtud!
Püsi #tartumaine lainel!