Tartumaa aasta raamatukoguhoidja on Anu Saul

Uudis
21. september 2023
Tartumaa komisjon otsustas sel aastal esitada Tartumaa Omavalitsuste Liidule ning Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu (ERÜ) auhinnale „Aasta maaraamatukoguhoidja“ Anu Sauli, kuna tegemist on selle kogukonna tõelise pärliga.

Anu on Pala raamatukogus töötanud 2001. aastast ning tema eduka raamatukogutöö võti on koostöö kohalike asutuste ja seltsidega, samuti kogukonna kaasamine raamatukogu tegemistesse. Anu korraldatud raamatukogu sündmused ja näitused on alati põhjalikult läbimõeldud ja korrektselt ellu viidud. Anule ei valmista probleemi haarata sulg ja kirjutada valmis projekt kaasrahastuse saamiseks mõnele sündmusele - seda ta ka järjepidevalt teeb.

Anule on hingelähedane kohaliku kultuuripärandi tutvustamine ja nii ongi teoks saanud kogukonna mahukad ühisnäitused, mis on kujunenud juba traditsiooniks.

Anu korraldab igal kuul muu seas ka "Kirjanduslikke kohvitunde", kus ta teeb ülevaate kirjanike elust ja loomingust. Kohalikud kirjandushuvilised tutvuvad raamatutega ning loevad sealt teistele ette lemmikkatkendeid ja luuletusi.

Sel aastal aitas Anu kaasa ka Tartumaal toimunud vabariikliku ERÜ maaraamatukogude suveseminari korraldamisele, tutvustades Pala raamatukogu ja Anna Haava mälestuse jäädvustamist.

Auhinna „Aasta maaraamatukoguhoidja“ eesmärk on väärtustada ja tunnustada maaraamatukoguhoidjat kutsetöös oma raamatukogus ja paikkonna elu edendamisel või Eesti raamatukogunduses aasta töötulemuste põhjal. Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu juhatuse otsusega antakse igal aastal ühele Eesti maaraamatukoguhoidjale „Aasta maaraamatukoguhoidja“ auhind.

Täiskasvanuhariduse laureaadid selguvad 28. septembril kell 14 toimuval Tartu linna ja maakonna haridustöötajate tänusündmusel.

Tartumaa aasta õpetaja 2023 konkursi piirkondlike laureaatidega saad tutvuda siin.