14. juunil tunnustati Tartu linna ja maakonna parimaid parimaid gümnaasiumilõpetajaid ja kutsekeskhariduse omandanuid

Uudis Tunnustamine Haridus
14. juuni
Linna ja maakonna parimad koolilõpetajad, nende koolide direktorid ning vallavanemad olid kutsutud Tartu linnapea Urmas Klaasi ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Jarno Lauri ühisele pidulikule vastuvõtule Eesti Rahva Muuseumi viinaköögis.

Tartu linna gümnaasiumitest lõpetab 2023/2024. õppeaasta kuldmedaliga 48 ja hõbemedaliga 59 noort.  Tartu maakonnas saab 2023/2024. õppeaastal kuldmedali 14 ja hõbemedali 14 koolilõpetajat. Kutsekeskharidust omandanud noortest lõpetab kiitusega 78.

Tänusündmuse kunstiline juht oli eelmisel aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetanud Imre Nõmm.  Noori tervitasid kõnega Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu esimees Jarno Laur, koolilõpetajate nimel võttis sõna Mia Karolina Altküla Miina Härma Gümnaasiumist.  Muusikalise tervitusega astus üles muusik ja luuletaja EiK.

Linnapea Urmas Klaas tuletas noortele meelde unistamise olulisust, sest vabal Eestimaal on meil võimalus lasta unistustel lennata ja neile järgneda. "Unistage, lennake oma unistuste poole ja viige oma unistused täide! Ja kui üks unistus on täidetud, siis mõelge välja uus unistus, millele järgneda," soovis linnapea.

Mia Karolina Altküla tõi välja, kui olulist rolli mängib õpilase jaoks õpetajate inimlik suhtumine, mõistmine ja õpilase toetamine keerulistes olukordades. "Kuigi tihti eeldatakse, et akadeemiline haridus tähendab ainult ranget korda ja distsipliini, siis meie kooli õpetajad on mulle tõestanud mitte ainult sõnade, vaid ka tegudega, et inimlik ja empaatiline suhtumine on oskused, mis aitavad edukad olla," sõnas ta.

Jarno Laur tõdes, et haridus on Eestis praegu veel võimaluste ühtlustaja. “Rõhutan: praegu veel. See ei ole midagi looduse poolt antut, vaid ühiskondlike valikute tulemus. Ja me peaksime seda väärtust väga hoidma. Ka kehva talu noorim poeg peab pääsema linna suurkooli, kui tal on lahtine pea ja tõsine töötahe. Miski ei lõhu ühiskondlikku usaldust ja sidusust rohkem kui väljapääsmatuse tunne,” ütles Laur. 

Imre Nõmm julgustas valikute ees seisvaid noori, et on võimalik otsustada ja ümber otsustada ning ka ringimõtlemine on tee loomulik osa. Noortele andis ta teele kaasa Albert Einsteini mõttetera: "Elu on nagu jalgrattasõit - selleks, et tasakaalus püsida, tuleb edasi liikuda".

Kallid noored! Suvi on ees, elu on ees. Soovime teile palju unistusi, edu ja õnne valitud teel!

Foto: Mikk Otsar, Pixel Media
Fotogalerii