Tartumaa aasta hariduse sõbrad 2021

Uudis
19. oktoober 2021
Täna on Teie ees Tartumaa aasta hariduse sõbrad 2021– Triin Muiste, Chris Serglov, EENA Tartu klubi!

30. septembril 2021 tunnustati Tartu Ülikooli aulas Tartu linna ja maakonna parimaid haridustöötajaid.

Oktoobris tutvustame kõiki selleaastaseid aasta õpetaja konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ Tartumaa laureaate.

Tartumaa aasta hariduse sõbrad 2021

❤       Triin Muiste on Eesti Toitumisnõustajate Ühingu looja ja esimees, Triinu Toidumaailma toitumisnõustaja ja Meelte Kooli mentor, kelle südameasjaks on panna iga laps Eestimaal sööma tervislikku toitu.

Tema tegevus ei piirdu ainult lastele tervisliku toidu tutvustamises, vaid ta peab oluliseks suunata ka täiskasvanuid muutma oma toitumist tervislikumaks, seda nii läbi erinevate väljakutsete, töötubade, artiklite, erinevate koolituste kui ka sõnavõttude kaudu raadios.

Triin on Meelte Kooli üks mentoritest, kes tutvustab lastele, kui ka õpetajatele meeltepõhist toitumisharidust. Tema käe all sai Soinaste Laululinnu lasteaia Kuldnokkade rühm kogeda erinevaid maisteid läbi mänguliste tegevuste ning vahetu kontakti toiduga. SAPERE metoodikal põhinev Meelte Kool on praktiline programm, mille tulemusena ka kõige valivamad lapsed armastavad juba lasteaias brokkolit ja porgandit.

Triin seisab hea selle eest, et Meelte Kool, mille eesmärgiks on kujundada lapsel korralikud toitumisharjumused kogu eluks, saaks tulevikus riikliku õppekava osaks nii lasteaias kui ka kooli esimese astmes. Läbi pilootprojekti tulemuste on näha, et Meelte kooli projekt võib tulevikus oma eesmärki täita täies ulatuses. Lapsevanemate tagasiside põhjal on suurenenud laste huvi uusi maitseid proovida ning lapsed söövad hea meelega erinevaid puu- ja köögivilju.

❤       Chris Serglov on Sillaotsa Kooli loovjuht, kuid pigem on ta nagu asendamatu ja ülimalt tegus hunt kriimsilm. Tal on lai silmaring, suured ideed ja ta leiab alati viisi nende teostamiseks. Talle on siiralt oluline kogu koolipere heaolu.

Üks parim näide tema eestvedamise oskustest on Kastre valla kaasava eelarve 2020. aasta võit. Koostöös õpilastega loodi kooli sisehoovi sisustamiseks plaan. Chris tegi video, mida valla elanikele edastada. Koolis viis ta läbi kogunemised, sotsiaalmeedias käis aktiivne jagamine ja agiteerimine. Ta innustas kõiki hääletama ja kaasa elama. Tulemuseks on see, et Sillaotsa koolil on nüüd suurepärane ja mitmekesine siseõu. See on õpilaste seas täielik hitt.

Chris on toonud unehõlmast välja Sillaotsa kooli õpilasesinduse. Õppeaasta algab õpilasesinduse presidendi valimistega. Kool on kaetud valimisplakatitega, toimub debatt ja hääletus. Kooli õpilasesinduses osalemine annab õpilasele väärt kogemuse tulevaseks eluks.

Talle on oluline kogu kooli omavaheline koostöö ja kaasatus. Seetõttu teeb ta igast suuremast üritusest video ja jagab toimunut kogu kogukonnale. Nii saavad lapsevanemad kooli tegemistest vahetu ülevaate. Ka distantsõppe ajal on ta leidnud võimalusi kuidas turvaliselt kooli ühendada.

Chris on toonud kooli juurde palju avatust, liikumist, kaasaegsust, esinduslikkust, lapsesõbralikkust, rõõmu. Teda austavad nii õpetajad, õpilased, lapsevanemad kui valla töötajad. Chris osaleb kõiges, mis aitab Sillaotsa koolil veelgi parem olla. Nii lihtne see ongi.

❤       EENA Tartu klubi ehk Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni Tartu klubi on 16 aastat toetanud ja tunnustanud läbi erinevate tegevuste Kammeri koolis õppivate HEV laste arengut.

EENA Tartu klubi on koos Äksi Motoklubiga korraldanud heategevusüritusi Kammeri koolis üle 10a igal kevadel ja sügisel. Üritused on saanud traditsiooniks, mida õpilased ootavad üliväga. Külalised ja tegevused on olnud väga värvikad ja õpilaste silmaringi arendavad. Erinevate külalisesinejate kaasamine ja tutvustamine, rollimängude läbiviimine, oskuste ja teadmiste jagamine- see kõik tagab HEV lastele heaolu ja ühiskonnas toimetuleku.

EENA klubi on näidanud õppijale erinevaid võimalusi, kuidas leida üles oma huvialad. Olgu selleks sport, tehnika, suhtlemine, kultuur jne.

EENA Tartu klubi on oma tegevusega näidanud, et nad toetavad nii õppurit kui koolipersonali. Kammeri koolipere on siiralt tänulikud, et ühiskonnas on ettevõtlikud naised, kes toetavad ja tunnustavad, märkavad abivajajat. Nad leiavad tee ja võimalused, kuidas panustada ühiskonnas sotsiaalselt keerulise lapse kasvamisse ja arengupotentsiaali.

 

Lisainfo

2021. aasta Tartu maakonna laureaate vaata siit,  https://www.tartumaa.ee/haridus/aasta-opetaja/2021 ja Tartu linna laureaate näed siit, https://www.tartu.ee/et/aasta-opetaja#2021

Tänusündmusest väikese pildigalerii leiad siit, https://www.tartu.ee/et/opetaja-elutoo-auhindade-ja-aasta-opetaja-tiitlite-uleandmine

Tänusündmusest otseülekande video on järelvaadatav Tartumaa Omavalitsuste Liidu YouTube`i kanalilt, https://www.youtube.com/watch?v=DROGlB-AVFo

Aitäh teile, Tartumaa tänab!