Vabatahtlike algatuste kaudu on Tartumaa loometalgutele toodud eriilmelisi teemasid

30. september 2021

Tartumaa loometalgud ehk #tartumaine ideede kiirendi toimub sellel aastal teist korda, 1.-2. oktoobril Kõrveküla Põhikoolis, Tartu vallas, kus töösse võetakse 9 teemat.

Arendusse on toodud kohalikke, maakonna üleseid ja ka kogu Eestit puudutavaid teemasid: Kuidas läbi kõiki Tartumaa omavalitsusi hõlmava tegevuse võtta Tartu 2024 kultuuripealinnast maksimum? Kuidas muuta Tartumaa vaimne kultuuripärand nähtavamaks? Kas ja kuidas saaks paremini koostööle KOV-i spetsialist, riigiametnik ja elanik seoses üld- ja detailplaneeringute, rohealade, töötlus- ja jäätmekäitlusrajatiste jt tegevustega?

Sven Tobreluts, peakorraldaja, Tartumaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht: “Loometalgud on Tartumaa inimeste võimalus olla ise muutuste algatajateks ja elluviijateks. See ei ole mitte ainult kodanike jaoks hea platvorm ideede arendamiseks, vaid ka võimalus avalikule sektorile, kus koostöös kodanikega tegutsemisvõimaluste loomisel aitame saavutada piirkonna terviklikumat arengut.”

Loometalgutega on kaasa tulnud ka Rohetiigri meeskond, kes auhinnaga võimestab parimat keskkonnateemalist ideed.
Teele Pehk, Rohetiigri vabakonna suuna vedaja: ”Tänaste linnade ja valdade suurim katsumus on laduda vundament kohalikule kestlikule arengule. Koosloomes kohalike elanike, ettevõtjate ja ekspertidega peavad omavalitsused tagama, et järgnevate aastate iga otsus ja investeering viiks meid kliimakindla ja ökokriisita tuleviku suunas.”

Tartumaa Omavalitsuste Liidu head koostööpartnerid on välja pannud väärtuslikke auhindu, eesmärgiga anda uugu juure nagu ütleb eelmisel aastal osalenud võistkond Kodavere kiälen.

Loometalgud toimuvad koostöös Võrumaa Arenduskeskusega võrukate Vunki mano! loometalgute metoodika järgi ja loometalgulisi juhendavad 10 parimat mentorit.

Loometalgute korralduse taga on Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Ärinõuandla, SA Tartumaa Turism ja Tartumaa Arendusselts ning kohalike omavalitsuste meedia-, arendus- ja kultuurispetsialistid.

Tartumaa Loometalgute koduleht https://www.tartumaa.ee/loometalgud2021 

ja FB-leht https://www.facebook.com/groups/2938173966472210 

Loometalgute avamisele ja lõpetamisele saab kaasa elada meie FB-live kaudu: https://www.facebook.com/TartumaaOVL 
Reedel kell 9-11.
Laupäeval kell 16-19.