Hoolduskoordinaatorid Tartumaa valdades

🔘 Tartu maakonna kõigis seitsmes vallas pakub kompleksse abivajadusega inimestele ja nende lähedastele tuge hoolduskoordinaator.

Hoolduskoordinaator toetab kompleksse abivajadusega inimesi, kes vajavad abi eri valdkondades, peamiselt tervise- ja sotsiaalsete muredega. Hoolduskoordinaatori töö on parandada kompleksse abivajadusega inimeste jaoks teenuste kättesaadavust, pakkuda õigeaegset ja vajadustele vastavat abi ning toetada võimalikult pikaajalist toimetulekut oma kodus. Pakume tuge igas vanuses inimestele, abivajaja puhul pole määrav vanus, vaid abivajaduse olemasolu.

Kompleksse abivajadusega inimesele korraldatakse tema vajadustele vastav tervikhindamine, koostakse juhtumiplaan ning leitakse sobivad toetused ja teenused. Hoolduskoordinaator on vahelüli erinevate valdkondade vahel, ta teeb tihedat koostööd kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajate, perearstide, koduõdede, kiirabi, politsei ja päästeametiga ning võtab abivajadusega inimeselt ja tema perekonnalt asjaajamisega seotud koormuse osaliselt üle.  Hoolduskoordinaator tegeleb kliendiga seni, kuni murele on leitud sobiv lahendus.

Samuti saab hoolduskoordinaator olla abiks peredele, kes vajavad tuge ja infot lähedase hooldamisel.  Hoolduskoordinaatoriga võivad ühendust võtta ka suure hoolduskoormusega inimesed, nende lähedased või tähelepanelikud lähikondlased, kes soovivad nõustamist, milline on sobivaim abi ja kuidas seda leida.  

🔘  Hoolduskoordinaatorid Tartumaa valdades
Sille Kask
hoolduskoordinaator Elva vallas
5390 2436
sille.kask@tartumaa.ee

Laura Perillus
hoolduskoordinaator Peipsiääre, Nõo ja Tartu vallas
+372 5196 0475
laura.perillus@tartumaa.ee

Ranno Palloson
hoolduskoordinaator Luunja, Kambja ja Kastre vallas
+372 5390 8327
ranno.palloson@tartumaa.ee

Projekti “Inimkeskse hoolekande- ja tervishoiusüsteemi koordinatsiooni jätkumudeli rakendamine Tartumaal” kaasrahastab Euroopa Liit. Lisainfo projekti kohta on leitav SIIT.