Esita oma idee Tartumaa loometalgutele

30. juuni 2021

Loometalgud sobivad kõigile oma ideede edasi arendamiseks ja teostamiseks. Piisab sellest kui sul on väike mõte, idee alge või unistus, millega soovid kodukandis, tööalaselt või hobi korras, midagi paremaks muuta. Või on just Sinul looduskaunis kohas maakoht, hoone või ruumid, millele soovid rakendust leida. Loometalgud on hea võimalus igaühele - saada ise muutuste algatajaks ja juhtijaks.Loometalgutel osalemine on lihtne. Külasta Tartumaa loometalgute kodulehekülge ja täida ära ankeet. Hea, kui Sul on endal üks või mitu mõttekaaslast juba olemas, kuid takistuseks pole ka see, kui tuled täiesti üksinda. Esitatud ideedele ootame liituma veel mõttekaaslaseid, keda Sinu idee või mõte kõnetab ning aitame kokku panna meeskonna. Kõige kasulikum ongi see, kui meeskond moodustub erineva taustaga inimestest, keda sa ei tunne. Idee esitamise kaudu saad näha, et sinuga sarnaselt mõtlevaid inimesi on veel.

Vunki mano! metoodikale vastavalt saavad loometalgutel kokku ettevõtjate realistlikkus, kodanike kogemus, eksperdi pädevus ja ametnike vastutus.

Kaks päeva järjest tegeled koos meeskonnaga oma idee arendamisega. Ajusid ragistades tuleb pidevalt kastist välja mõelda, et leida kõige paremad lahendused. Mentorid kõrvalt oma teadmiste ja kogemustega ei lase meeskonnal sihist kõrvale kalduda, nad on igakülgselt abiks, et idee fookus taas paika saada.

Kindel on see, et valmis lahenduseni nende kahe päeva jooksul ei jõua, kuid oled saavutanud kindla arengu, paika saanud sihid ja mis peamine, sinu idee on saanud laiemat kajastust ning sul on meeskond. Loometalgutel pannakse paika ka edasised sammud ning see, kui kiiresti tulemuseni jõutakse sõltub edaspidi sinust ja meeskonna koostööst.

Tule julgesti loometalgutele ideele hoogu juurde andma, Sinu päralt on tasuta ruumid, igakülgne toetus ja abi metoodikate rakendamisel, toitlustus ja lõbusalt töine õhkkond.

Indrek Maripuu, Võrumaa Vunki mano! loometalgute ja ka Tartumaa loometalgute mentor: “Mina soovitan osalemist igaühel, kes tahab oma ideed selgeks mõelda. Sõltumata sellest, kas tegemist on väga toore või juba küpsema ideega. Talgutel saad metoodiliselt selle läbi mõelda ja kogenud mentorite nõu - seda kogemust ei saa mujalt nii kerge vaevaga ja ilma rahata. Kolmas suur kasu on ka - see on hea koht, kus leida kaasamõtlejaid, isegi kui neid ei teki kohapeal uute meeskonnaliikmetena, on see siiski hea platvorm sõna levima saamiseks. Miks ei tasu osaleda? No selleks pole ühtegi head põhjust :).”

Ideid loometalgutele saab esitada 30. augustini.

Esitamine on väga lihtne: 

 - ava idee esitamise lihtne vorm klikates siia

 - täida vabavormilise tekstiga ning 

 - saada teele!

Loometalgute meeskondi ootavad auhinnad, mis aitavad ideedel lendu tõusta. Vaata järgi loometalgute kodulehelt.

Meeskondadesse saab liituda alates 6. septembrist ning sellest räägime veel lähemalt augustis.

Lisainfot saab küsida Kaidi Randpõld´ilt, helistades 5326 8963 või kirjutades    kaidi.randpold@tartumaa.ee

Ootame Sind oma ideed esitama!

Kristi ja KaidiKorraldusnaiskond:
Kristi Vals, Võrumaa Arenduskeskus
Kaidi Randpõld, Tartumaa Omavalitsuste Liit