Kastre vald kutsub augustis maitsete väljasõidule Maitsva Toidu Teele

Uudis
24. juuli 2023

Tartumaa toidusündmuste sarja Tirin kuuluv Maitsva Toidu Tee pakub Kastre valla kohalikele inimestele võimaluse võõrustada oma koduhoovides külalisi ja pakkuda mitmekülgseid kohalikke maitseid. Sündmus toimub 13. augustil, Suurekivi ristist kuni Sillaotsa koolini. Ligi 8 km pikkune maitserännak leiab aset juba kolmandat korda.

Vaid 15-minutilise autosõidu või värskendava jalgrattamatka kaugusel Tartust, ootavad kodukohvikuseltskonnad külalisi lõunatunnist õhtu hakuni. Samuti on mugav tulla bussiga sõites Roiu, Kurepalu või Suurekivi peatusesse. Menüüvalikus on nii soolast kui magusat, nii pehmet kui krõbedat, aga ka muusikalisi vahepalu ja võimalusi pererahvaga juttu puhuda.

Marko Kivisalu, Maitsva Toidu Tee korraldaja, kohalik elanik: „Maitsva Toidu Teel on tegelikult kaks eesmärki. Esiteks loomulikult heade maitsete pakkumine. Teiseks aga kogukonnatunde tugevdamine naabritega lähemalt tuttavaks saamise kaudu.“ Kohalikelt saab kaasa osta ka erinevaid värskeid aiasaadusi ja hoidiseid – omi ja häid. Kes soovib oma kohviku-uksed valla lüüa, võiks plaani küpseks mõelda 27. juuliks, et info ka reklaamplakatile jõuaks, kuid Kivisalu lisab, et paindlikult saab digikanalites kohvikumärgi kaardile ka hiljem.

Hanna-Mary Kägra, koduköögist Koogigram OÜ julgustab, et kuigi on suure kokkamishuvi tõttu juba ametliku koduköögi omanik, on sündmus hea võimalus perega tiimitööd harjutada ja teineteisega lähedasemaks saada igaühel, kes vähegi väljakutseid armastab. „Eelmise korra õppetund on töötada sel aastal välja süsteem, mis väldiks pikki järjekordi ja lõputut ootamist,“ kutsub ta enda pere juurde tassi- ja pulgakoogile ja isetehtud limonaadile. Aiahuvilised võivad sammud seada Epp Säga Jugari aia kogukonna hoovikohvikusse. Seal on seljad kokku pannud tarmukas koorilaulu sõprade seltskond. Lisaks nii taimetoitlasteile kui lihasööjaile sobivale mulgipudrule ja kukeseenepirukale pakuvad Epp ja sõbrad ka aiajalutuskäike ning rohelist mõtteviisi – ühekordseid nõusid nende kohvikust ei leia.

Kastre vald on üle 6000 elanikuga omavalitsus, kus 2021. aasta Statistikaameti uuringu kohaselt on Lõuna-Eesti kõige parem elukeskkond. Maitsva Toidu Tee pälvis 2020. a Kastre valla aasta sündmuse tiitli ning on muuhulgas liitunud ka Tartumaa Arendusseltsi rohefestivali pilootprogrammiga.

Tartumaa toiduürituste sari Tirin kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi. Sarja eesmärk on koondada piirkonna toiduvaldkonna võrgustikku väärtustades kohalikku toorainet, toitu ja traditsioone. Tirina sündmuste hulgas on nii maitseväljasõite, laatu ja festivale kui ka toidutarkust jagavaid sündmusi. Sarja korraldavad Tartu kultuuripealinn 2024 korraldusmeeskond, LEADER tegevusrühm Tartumaa Arendusselts, piirkonna kohalikud omavalitsused, toiduvaldkonna väiketootjad-ettevõtjad ja tegusad kogukondade liikmed. Üritusesarja programm on leitav https://www.tartumaa.ee/ tirin Sündmus on leitav ka Facebookis: https://www.facebook.com/events/282807784424966/

 

Lisainfo:
Katri Kuusk
Tartumaa toiduvõrgustiku koordinaator
Tartumaa Arendusselts
+372 5358 4035
katri@tas.ee

www.tartumaa.ee/tirin

 

Armastus käib Tartumaa kaudu!