Tartumaa 2024. aasta kauneimad kodud on selgunud!

Uudis Tunnustamine
1. juuli
Maakondlik konkurss „Tartumaa kaunis kodu“ on osa Eesti Kodukaunistamise Ühenduse üleriigilisest konkursist „Eesti kaunis kodu“, mille patroon on Eesti Vabariigi president ja mis toimub tänavu juba 27. korda. Konkursi üldine eesmärk on ühise korrastatud, otstarbekalt planeeritud ja kauni elukeskkonna loomine. Hindamisel käsitletakse nelja suurt teemaderingi: terviklikku ruumimõju, heakorda, haljastust ja väikevorme.
  

"Tartumaa kauni kodu" konkursil valib Tartumaa hindamiskomisjon maakonna omavalitsuste esitatud kandidaatide hulgast välja kolm parimat,  2024. a võitjad on:  
  • Marike ja Ülo Adamka kodu Vahi alevikus Tartu vallas. Väravast sisenejat tervitab maakividest aed ning taamal maja terrassini laiuv värviküllane kiviktaimla. Romantiliselt kujundatud terrassilt avanevad lummavad vaated nii veesilmale kui ka kiviktaimlale ja lilleküllasele aiale. Aia vaatamisväärsused on kindlasti ka veerohke tiik ning pikk rivi pojenge, perenaise lemmiklilli.
  • Marge ja Teet Marrani kodu Luke külas Nõo vallas. See kodu on suurepärane näide mitme põlvkonna kooselamise sünergiast. Viie hektari suurusele maa-alale on pereisa rajanud kodud nii endale kui ka oma kahe tütre perele, kolme maja rahva käigurajad ristuvad hooldatud kasesalus. Perenaise hoolikas lillede valik pakub õieilu kogu hooajaks.
  • Merle Meieri ja Mati Järvoja kodu Välgi külas Peipsiääre vallas. Ümbrust kujundades on oskuslikult ära kasutatud maastiku võimalused - avar ja suure kallakuga kinnistu üllatab erinevat tooni igihalja rohelusega, millele suvisel ajal lisavad värvi erinevad püsikud. Kinnistule on perekond loonud mõnusa puhkuse- ja vabaaja veetmise koha Välgi puhkepesa, mis võimaldab hoolikalt kujundatud koduümbrust nautida ka teistel loodust ning vaikust armastavatel inimestel.

Konkursi “Tartumaa kaunis kodu” 2024. a kolm parimat pälvivad traditsiooniliselt Eesti Vabariigi presidendi tunnustuse.

Kõiki maakondlikul konkursil osalenud kodusid tunnustab Tartumaa Omavalitsuste Liit 18. augustil 2024 toimuval tänusündmusel. 

Konkursi "Tartumaa kaunis kodu" kolme parima fotod on leitavad fotogaleriist

Uudise fotol on  Marike ja Ülo Adamka kodu Vahi alevikus Tartu vallas. Fotode autor on  Jane Võsso (Fotolugu OÜ).

Lisainfo:
Heili Uuk
peaspetsialist
5886 2500
heili.uuk@tartumaa.ee