Tänusündmusel anti üle Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupi maakondlikud preemiad

16. veebruar
15. veebruaril  toimunud  Tartu ja Tartumaa kultuurivaldkonna tänusündmusel tunnustati möödunud aastal eriliselt silma paistnud Tartu kultuurielu esindajaid ja anti välja Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupi maakondlikud aastapreemiad kolmele kultuurivaldkonnas silmapaistvale tegutsejale, kuulutati välja Tartumaa Kultuuripärl ja elutööpreemia.

Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupi maakondlikud preemiad anti välja Tartumaa Kultuuripärli, elutööpreemia ja aastapreemia kategooriates.

Tartumaa Kultuuripärli preemia pälvis koorijuht Vilve Maide 
Tartu kooride maailmakaardile viimise ning Tartu koorikultuuri hoidmise ja noorte inspireerimise eest.

Elutöö preemia pälvis ajaloouurija Kaarel Tuvike,  pikaajalise südamega tehtud töö eest Puhja Seltsimaja näiteringi juhendajana ja aktiivse kogukonnaliikmena.

Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupi aastapreemiaid anti välja kolm. Selle pälvisid

kunstnik Timo Toots ulatusliku retrospektiivse näituse „Luba kõik küpsised. Valik töid aastatest 2008–2023” eest;

kultuurikorraldaja Tiina Konsen pärimuspeo Baltica Tartumaa päeva korralduse eest;

Haaslava meeskoor  100. tegevusaasta täitumise eest, olles üks vanemaid ja väheseid täies elujõus tegutsevaid maameeskoore Eestis.

Tunnustussündmusel anti  üle kümme Kultuurikandja tiitlit üheksas kategoorias Tartu kultuurielu esindajatele. Ülevaade tunnustatutest on leitav siit.

Tänusündmuse kutsusid ellu Tartu linn ja Tartumaa Omavalitsuste Liit, et tõsta esile linna ja maakonna säravamaid kultuuritegijaid. Tartu linn ja Tartumaa on koos Lõuna-Eestiga 2024. aastal Euroopa kultuuripealinn.

Lisainfo:
Astrid Hallik
kultuurinõunik

+372 5649 1696
astrid.hallik@tartumaa.ee

Uudise foto: Gabriela Urm