Luke mõis avab suvehooaja kohvikutepäevaga

Tirin Uudis
8. mai

Maikuu kolmas pühapäev alustab populaarse Lõuna-Eesti kontserdipaiga Luke mõisa suviste sündmuste hooaja. Mõisapargi eriilmelised kodukohvikud ootavad maitseväljasõidule tuhatkond külalist. Sündmuse käigus toimub ka mõisa valitsejamaja esimese korruse pidulik avamine.

Luke mõisas on suvehooaja avapidustusi peetud juba veidi üle kümne aasta, kohvikutepäev on järjekorras kuues. Korraldajate sõnul on hooaja avaüritus kujunenud aja jooksul mõnusaks pühapäevaseks kulgemiseks ja kohaliku toidu maitseelamuseks kas pere, kaaslase või vanavanematega. Soovitakse pakkuda rahulikku ja mugavat mõisapargi keskkonda, kus kõik kohvikud käe-jala juures. 

Gaili Kangur, Sihtasutus Luke Mõis: „Kohvikuid on meil sel aastal 15 ja me piirame seda arvu enda jaoks teadlikult. Soovime, et meie kohvikutepäev oleks mõnus nii külalisele kui tulutoov kohvikupidajale. Tulema peab meie juurde autoga, aga kohvikud paiknevad kõik pargialal.“ Veel lisab Kangur, et just kohvikutepäev on võimalus kõigil huvilistel külastada kogu mõisakompleksis neid osi, kuhu tavaliselt ligi ei pääse – ka käsitöökotta ja valitsejamajja. Ettevõtmise suure väärtusena näeb ta nii kogukonna kui külaliste jaoks ainulaadset võimalust tutvuda piirkondlike maitsete ja toitlustusettevõtetega. 

Kohvikutepäeva staažikaima osalejana leiab 19. mail vahemikus 12.00-16.00 mõisapargist Viinamärdi Talu kohviku. Teist aastat on oma pundi ja menüü kokku pannud Nõo noortekeskus. Egle Haljassaar, noortekeskuse esindaja: „See on hea võimalus noortele katsetada-planeerida, arendada ettevõtlikkust ja teha ka vabatahtlikku tööd. Noortele meeldis nii väga, et oleme sel aastal kohvikut juba ka mujal pidanud – sel kevadel kahel korral Nõo valla mälumängusarjal.“

Lisaks kohalikest maitsetest pakatavatele menüüdele pakub päev ka igal täistunnil põnevaid muusikalisi vahepalu koosluselt Kes on Artur? Päeva juht Iiri Saar tutvustab aga päeva vältel Luke mõisa suveüritusi ja päeva kohvikupidajaid. Neil, kes Luke mõisa suvel veel soovivad sattuda, soovitavad korraldajad kindlasti osa võtta õnneloosist - auhindadeks on muuhulgas hulk priipääsmeid mõisapargi erinevatele suvesündmustele. 

Sündmus on osa toidusündmuste sarjast Tirin, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi. Sarja korraldavad Tartu kultuuripealinn 2024 korraldusmeeskond, LEADER tegevusrühm Tartumaa Arendusselts, piirkonna kohalikud omavalitsused, toiduvaldkonna tootjad-ettevõtjad ja tegusad kogukondade liikmed. Üritusesarja programm on leitav veebist http://www.tartumaa.ee/tirin, Facebook’ist ja Instagram’ist @tartumainetoit. Luke mõisa hooaja avaüritus koos kohvikutepäevaga: https://lukemois.ee/luke-moisa-hooaja-avauritus-kohvikutepaevaga-19-mai-kell-12-16/

 

Lisainfo:
Gaili Kangur
SA Luke Mõis
+372 5568 9096, +372 508 8359
info@lukemois.ee

Katri Kuusk
Tartumaa toiduvõrgustiku koordinaator
Tartumaa Arendusselts
+372 5358 4035
katri@tas.ee

 

Armastus käib Tartumaa kaudu!