Tartumaa kultuurinädal kutsub kohalikku rahvamajja seiklema

Uudis
12. oktoober 2023

Tartumaa kultuurinädal ootab 16.-22. oktoobril rahvamajadesse põnevale kultuuritööd lahtiharutavale seiklusmängule ning üheskoos lemmikluulet lugema.

Teist korda toimuv kultuurinädal soovib üle kogu Tartumaa avada kultuuritöö telgitaguseid - selleks ootavad kohalikud rahvamajad 8.-12. klasse külastama kogu nädala jooksul oma kohalikku rahvamaja, kuhu on üles seatud nüansirohke seiklusmäng. “Tahame lähemalt tutvustada kohaliku tasandi kultuurikorralduse sisulist poolt, sest enamasti käime üritustel, istume seal jalg üle põlve ja ei tea tegelikult, missugune töö piilub sündmuse tagant vastu,” ütles Tartumaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunik Astrid Hallik.

Igas rahvamajas on üles seatud simulatsioon, mille läbimiseks on ette antud kindel aeg ning mis kätkeb endas ühe rahvamaja sündmuse loomise erinevaid etappe ja elemente. “Seiklusmängus tuleb alustada päris algusest ehk ideest ning lõpetada sündmuse toimumisega. Sinna sisse jäävad nii meeskonna moodustamine, ideekorje, eelarve, kommunikatsioon, kunstiline ja tehniline lahendus ning muidugi sündmuse toimumine,” kirjeldas Hallik.

Seiklusmänguga loodetakse pakkuda noortele tavapärasest teistsugust võimalust kultuurimajas toimuva töö nägemiseks. “Muidugi soovime noori ka nakatada korraldusvaimuga, et neil tekiks edaspidi soov tulla appi mõne sündmuse kaaskorraldajaks,” lisas Hallik. Seiklusmängu toimumise info leiab navicup rekendusest.

19. oktoobril oodatakse aga kõiki huvilisi pöörama tähelepanu luulele ning täpsemalt oma lemmikluuletusele. “Kutsume kõiki lugema oma lemmikluuletust just sel päeval, sest siis on jäänud Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 alguseni täpselt 100 päeva. Igaüks saab olla osa sellest päevast oma lihtsal ja kodusel viisil - oma lemmikluule esitamine tuleb üles filmida ning postitada sotsiaalmeediasse viitega, missuguses omavalitsuses luuletust loeti,” rääkis Hallik.

Kõikide luuletuste lugejate vahel lähevad loosi ka magusad auhinnad - pääsmed Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Tartumaa valdades toimuvatele regionaalprogrammi üritustele.

Teist korda toimuv Tartumaa kultuurinädal on ühendatud üleriigilise rahvamajade nädalaga. Rahvamajade nädala eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust rahvamajade vajalikkusest ja olulisusest, tagada kultuuri ja rahvusliku identiteedi hoidmine ja rahvamajade areng. Peale selle on rahvamajade nädal ühtlasi ettevalmistus eelseisvaks Eestimaa Rahvamajade Aastaks, mis toimub 2027. aastal.

Rahvamajade nädala raames minnakse 17. oktoobril külla veel ka neile, kes rahvamajja tulla ei saa (vanadekodud, haiglad, vanglad jne) ning 18. oktoobril tähistatakse Eesti Rahvamajade ühingu 20 aastapäeva Türi Kultuurikeskuses.

Tartumaal kultuurinädala kohta leiab rohkem infot: https://www.tartumaa.ee/kultuur/kultuurinadal/kultuurinadal-2023 

Kõik sündmused leiad: kultuuriaken.ee.