Tartumaa Kultuurinädal kutsub noori seikluslikult kultuurikorraldusega tutvuma

16.–22. oktoobril toimub Tartumaal Kultuurinädal: osa saab nii ülemaakondlikest ühistegemistest kui ka väiksematest piirkondlikest ja erilistest sündmustest. Kutsume sind kaasa lööma endale sobival ja toredal viisil üksinda, sõprade või perega.

Tartumaa rahvamajad kutsuvad enda juurde seiklusmängule

Eesmärk on vaheaja eelsel nädalal pakkuda võimalust Tartu maakonna koolide 8.-12. klassidele võimalust külastada kohalikku rahvamaja. Soov on tutvustada lähemalt kohaliku tasandi kultuurikorralduse sisulist poolt, sest enamasti istume üritusel jalg üle põlve ja ei tea milline töö tegelikult selle tulemuse taga on. Loodame seeläbi pakkuda turvalist sisenemist kultuurimaja tegemistesse ja nakatada noortes soovi tulla kaaskorraldajateks. 

Igas rahvamajas on üles seatud simulatsioon, mille läbimiseks on aega kindel aeg ja mis kätkeb endas ühe rahvamaja sündmuse loomise erinevaid etappe ja elemente. Alustame päris algusest ehk ideest ja lõpetame sündmuse toimumisega. Mängu osad on meeskonna moodustamine ja ideekorje, eelarve loomine, kommunikatsioon, kunstiline ja tehniline lahendus ning sündmuse toimumine.

#kultuurinädaltartumaal #tartumaine #seiklusmängrahvamajas #rahvamajadenädal #koostöö

19. oktoobril oodatakse kõiki oma lemmikluuletust lugema

Loeme luuletust 19. oktoobril, kui Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 alguseni on jäänud täpselt 100 päeva. Näitame sellega, et 2024. aastal sünnivad suurepärased tegemised üle kogu Lõuna-Eesti ja meist igaüks saab olla selles osaline omal lihtsal ja kodusel viisil. Tulge, lugege luuletust ja laske kultuuril ühendada meid veelgi tugevamalt!

Liituge meiega sellel erilisel päeval, kus me ei pea kokku tulema samasse ruumi, vaid saame ühineda virtuaalselt või lugeda oma piirkonnas oma lemmikluuletust, teades, et mujal Tartumaal tehakse sedasama. 

Kutsume üles salvestama oma mobiiltelefoniga seda hetke, kui kannad ette oma lemmikluuletust. Postita video sotsiaalmeediasse ja varusta oma postitus viitega omavalitsusele, kus sa seda loed (Elva vald, Luunja vald, Kambja vald, Tartu vald, Kastre vald, Peipsiääre vald, Nõo vald, Tartu linn) #lemmikluuletus #tartu2024 #kultuurinädaltartumaal#vaimnekultuuripärand

Osalejate vahel lähevad loosimisele pääsmed Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Tartumaa valdades toimuvatele reigionaalprogrammi üritustele (7 sündmust).

1. Salvesta luuletuse lugemine
2. Postita video sotsiaalmeediasse
3. Varusta video viidetega: #kultuurinädaltartumaal #tartumaine #lemmikluuletus #rahvamajadenädal #koostöö #vaimnekultuuripärand
#tartu2024


Teist korda toimuv Tartumaa kultuurinädal on ühendatud üleriigilise rahvamajade nädalaga. Rahvamajade nädala eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust rahvamajade vajalikkusest ja olulisusest, tagada kultuuri ja rahvusliku identiteedi hoidmine ja rahvamajade areng. Peale selle on rahvamajade nädal ühtlasi ettevalmistus eelseisvaks Eestimaa Rahvamajade Aastaks, mis toimub 2027. aastal.

Rahvamajade nädala raames minnakse 17. oktoobril külla veel ka neile, kes rahvamajja tulla ei saa (vanadekodud, haiglad, vanglad jne) ning 18. oktoobril tähistatakse Eesti Rahvamajade ühingu 20 aastapäeva Türi Kultuurikeskuses.

Kõik sündmused leiad: kultuuriaken.ee.