Muudame sõeluuringus osalemise tavapäraseks harjumuseks!

Sõeluuring on terviseuuring, mis on mõeldud eelkõige tervetele, ilma kaebuste ja sümptomiteta kindlas vanusegrupis naistele ja meestele rinna-, emakakaela- või jämesoolevähi varaseks avastamiseks.

Sõeluuringul osalemine on tasuta kõikidele ravikindlustatud ja -kindlustamata inimestele, kes kuuluvad antud aastal sõeluuringu sihtrühma. Samuti on tasuta sõeluuringu käigus avastatud edasised vajaminevad uuringud ning ravi.

Enese eest hoolitsemine on elementaarne igapäevane heategu!

Rinnavähi sõeluuring

Eestis kutsutakse rinnavähi sõeluuringule 50–70 ja 74-aastaseid naisi iga kahe aasta tagant.

Vähi sõeluuringute register saadab sihtrühma naistele nimelise kutse. Sõeluuringule on oodatud naised, kelle sünniaasta kuulub sõeluuringu sihtrühma ja kelle elukohaks on sõeluuringu kutse-saatekirja loomise hetkel märgitud Eesti riik.

🔘  2024. aastal on tasuta uuringule oodatud ravikindlustatud ja -kindlustamata naised sünniaastaga 1950, 1954, 1956, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968, 1970, 1972 ja 1974. 

Aja broneerimiseks kasutage Terviseportaali või pöörduge sobivasse tervishoiuasutusse. Oluline on sõeluuringul osaleda ka kaebuste või sümptomiteta, sest varajases staadiumis rinnavähk endast märku ei anna.  

Sõeluuringul osalemiseks ei ole vaja jääda kutset ootama. Sihtrühma kuuluvad naised leiavad kutse-saatekirja terviseportaalist terviseportaal.ee (Vastuvõtud ja saatekirjad) alates sõeluuringuaasta algusest. Kutse sõeluuringule kehtib kalendriaasta lõpuni.

Rinnavähi sõeluuringu kutset ei saa naised, kellel on viimase viie aasta jooksul diagnoositud rinnavähk. Selle info saamiseks tehakse päringud vähiregistrisse ja tervise infosüsteemi.

Registreerumisel kontrollitakse naise sünniaastat. Uuringule minnes tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Rohkem infot: soeluuring.ee/rinnavahk/

Lisaks sõeluuringule kontrolli oma rindu regulaarselt, sest sinu tervis on sinu kätes. Tervisekassa on selle jaoks loonud lühikese õpetuse, kuidas seda teha. Varakult avastatud haigust on lihtsam ravida. Tule ka sõeluuringule, kui on sinu aasta!

Emakakaelavähi sõeluuring

Eestis kutsutakse emakakaelavähi sõeluuringule 30–65-aastaseid naisi iga viie aasta tagant.

Vähi sõeluuringute register saadab sihtrühma naistele nimelise kutse. Tasuta sõeluuringule on oodatud naised, kelle sünniaasta kuulub sõeluuringu sihtrühma ja kelle elukohaks on sõeluuringu kutse-saatekirja loomise hetkel märgitud Eesti riik.

🔘  2024. aastal on tasuta uuringule oodatud ravikindlustatud ja -kindlustamata naised sünniaastaga 1959, 1964, 1969, 1974, 1979, 1984, 1989 ja 1994. 


Sõeluuringul osalemiseks on järgmised võimalused:

  • broneerige aeg digiregistratuuris
  • helistage broneerimiseks sobivasse tervishoiuasutusse – kontaktid
  • tellige HPV-kodutest koju SIIT
  • küsige HPV-kodutesti Viljandi, Valga, Võru, Põlva ja Ida-Viru maakonna apteekidest
Rohkem infot: https://soeluuring.ee/emakakaelavahk/

Jämesoolevähi sõeluuring

Eestis kutsutakse jämesoolevähi sõeluuringule 60–68-aastaseid mehi ja naisi iga kahe aasta tagant. 

Vähi sõeluuringute register saadab sihtrühma kuuluvale inimesele nimelise kutse. Sõeluuringule on oodatud mehed ja naised, kelle sünniaasta kuulub sõeluuringu sihtrühma ja kelle elukohaks on sõeluuringu kutse-saatekirja loomise hetkel märgitud Eesti riik.

🔘  2024. aastal on kutsutud jämesoolevähi sõeluuringule ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised ja mehed sünniaastaga 1956, 1958, 1960, 1962, 1964.

Sõeluuringul osalemiseks tuleb võtta ühendust oma perearstikeskusega ja registreerida end pereõe vastuvõtule.

Rohkem infot: https://soeluuring.ee/jamesoolevahk/